Eğitim Hizmetleri

Kuruma Özgü Eğitimin Amacı, Bir Pozisyona Uygulanabilir Bilgi Sağlamaktır. Bu da Öğrenenin Kolaylıkla Sindirebileceği Farklı Yöntemlerin Kapılarını Açar.

danismanlik

KURUMA ÖZEL EĞİTİM, İHTİYAÇLARINIZA VE HEDEFLERİNİZE GÖRE TASARLANDI

ICT Trend Academy olarak her işletmenin benzersiz olduğunun bilincindeyiz, bu nedenle özel ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi karşılamak üzere özelleştirilmiş, şirkete özel eğitimler sunuyoruz. Yetkinlik ihtiyaçlarınızı, arzu ettiğiniz sonuçları ve eğitimimizin işletmeniz üzerinde yaratacağı etkiyi belirlemek için sizinle görüşmeler yaparak başlıyoruz. Bu, hedeflerinize uygun alternatif içerik ve dağıtım yöntemlerini keşfetmemize imkân tanıyor. 

Eğitimi şirketinizde yerinde gerçekleştirerek, mevcut durum ve etkinliklerinizin yanı sıra yönetim sistemlerinizle doğrudan bağlantılı, kişiselleştirilmiş ve somut bir yaklaşım sağlayabiliriz. Bu durum, eğitimimizin yalnızca ilgili değil aynı zamanda günlük operasyonlarınız için de geçerli olmasını sağlıyor. 

Pozisyona Özel Eğitim Nedir?

Pozisyona özgü eğitim, bir çalışanı belirli bir pozisyon için gerekli kaynaklar ve becerilerle donatmaya yönelik özel olarak tasarlanmış bir eğitim planıdır. Genel eğitimin mutlaka yeri vardır, ancak bir çalışanın tam potansiyeline ulaşması için rol sorumluluklarına özgü ilgili, uygulanabilir bilgilerle donatılması gerekir. 

Pozisyona Özel Eğitim Neden Faydalıdır?

Kapsamlı bir eğitim programı, bir pozisyonun sorumluluklarını çevreleyen lojistiği içerecektir. Pozisyona özgü eğitimin devreye girdiği yer burasıdır. 

  • Doğrudan ve kişiselleştirilmiş. Bu tür eğitim, çalışanı doğrudan dolduracağı pozisyonla ilgili temel bilgi ve becerilerle donatır.
  • Zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Geniş bir eğitim oluştururken, birden fazla pozisyonla ilgili konuları bulmak için kapsamlı araştırmalar yapılmalıdır. Bu sadece çok fazla zaman ve işgücü maliyeti gerektirmekle kalmaz, aynı zamanda eğitim bunaltıcı ve daha az verimli hale gelebilir.
  • Karmaşıklığı önler. Daha geleneksel, geniş eğitim programları, yeni çalışanlara, yeni pozisyonlarıyla alakalı olmayan bilgilerle istemeden aşırı yükleme yapabilir. Bu, çalışanın kendisiyle ilgili bilgileri seçmesini ve saklamasını zorlaştırabilir.
  • Öğrenme eğrisini geliştirir. Ek olarak, Pozisyona özgü eğitim, bireyin öğrenme stiline ve kişiliğine yönelik olarak düzenlenebilir ve bu da kalıcılığa yardımcı olabilir. Bu, daha keskin ve daha verimli bir öğrenme eğrisine katkıda bulunur. 

Pozisyona Özel Eğitim İpuçları

Yeni işe alınan kişinin görev tanımı yapıldıktan sonra özel bir eğitim programı geliştirilebilir. İşte akılda tutulması gerekenler. 

  1. Özelleştirin

Herkese uyacak tek bir eğitim yöntemi yoktur. Yeni işe alacağınız kişiye en uygun olacak birçok farklı yöntem kullanın. Etkileşimli öğrenme stratejilerinin bir kombinasyonunu kullanarak, öğrenci bilgiyi alıp anında pratik yollarla uygulayabilir, bu da akılda tutmayı artırmaya yardımcı olur. 

  1. Pratik Olun

Pozisyona özgü eğitimle, bu yeni pozisyonu üstlenmek için düzenli olarak ihtiyaç duyulan becerilere ilişkin en uygulanabilir anlayışı sağlayın. Yeni işe alınan kişinin dolduracağı belirli pozisyon için doğrudan geçerli olmayan bilgileri eklemekten kaçının. 

  1. Şimdi Yatırım Yapın (Böylece Daha Sonra Yapmanıza Gerek Yok)

Bolca zaman ayırın, materyalin etkileşimli olduğundan emin olun ve eğitim programını yeni işe alınan kişiye en uygun şekilde özelleştirin. Bu çok abartılı gibi görünebilir ama aldanmayın. Yeni işe aldığınız kişiye hemen yatırım yapmak, elde tutma oranlarını ve çalışan bağlılığını artırır. Her yeni çalışanla birlikte elinizden gelenin en iyisini yapmak, onlara şirket tarafından değer verildiği mesajını verir ve istihdamlarının geri kalanına ilişkin beklentileri belirler.

İletişim

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Piazza AVM No:69C/222 34846
                                                                                                 Maltepe/İSTANBUL  
  • T : 0850 4660428
  • E : info@icttrendacademy.com.tr