Eğitmenlerimiz & Danışmanlarımız

Süleyman YAZICI

Süleyman YAZICI ISO-27001, ISO-27701 Başdenetçi, KVKK Uzmanı

Website: https://www.icttrendacademy.com.tr/

Email: syazici@icttrendacademy.com.tr

Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. İş yaşamına İstanbul Gaz Dağıtım Anonim Şirketinde(İGDAŞ) başladı. Son kullanıcı desteği, sistem yönetimi, network yönetimi, güvenlik yönetimi alanında çalıştıktan sonra yazılımcı olarak birçok projeyi hayata geçirdi. İş analisti ve proje yönetimi konularında görev yaptı. Proje yönetimi süreçlerinde çağrı merkezinin kurulması, SAP projesi, entegre kalite yönetim sistemi kurulması, departman bütçe çalışmaları süreçlerini yönetti.

2006 yılında Türkiye’de ilk Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurarak Bilgi güvenliği yöneticisi görevini yürüttü.  Şirketin İnovasyon, Bilim ve Teknoloji komisyonu, Etik İlkeler Komisyonu üyeliği yaptı.

Kalite ve Bilgi Güvenliği şefi olarak görev yaptığı dönemde Entegre Kalite Yönetim Sistemi, Destek süreçlerinde ITIL Fundation, yazılım süreçlerinde CMMI standartlarını uyguladı.

Enerji bakanlığı Endüstriyel Kontrol Sistemleri ve Bilgi Güvenliği komisyon başkalığı görevini yürüttü.

Türkiye bilişim derneğinde yönetim kurulu üyesi görevi sırasında Akıllı Şehirler komisyon başkanlığı yaptı.

2018 yılında Hobim Arşivleme ve Basım Hizmetleri şirketine Bilgi Teknolojileri Müdürü, sonrasında Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yaptı. Şirkette entegre kalite yönetim sistemi kurulması, tüm süreçlerin çıkarılması ve süreç iyileştirmelerin yapılması, bilişim altyapısının yenilenmesi, network altyapısının yenilenmesi, maliyet süreçlerinin iyileştirilmesi, inovasyon sistemi kurulması ve başkanlığının yapılması gibi birçok projeye imza attı. Kuruma ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi sertifikasının alınmasını sağladı. Mevcut; ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 22301 İş Sürekliliği Yönetim Sistemi, ISO 20000 Bilgi Teknolojisi Hizmet Yönetimi, ISO 18295 Müşteri İletişim Merkezleri Yönetim Sistemi standartlarına ait çalışmaları yürüttü.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 27701 Kişisel Veri Yönetim Sistemi başdenetçi sertifikasına sahip olup Türkiye Bilişim Derneği ve Bitekder üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

İletişim

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Piazza AVM No:69C/222 34846
                                                                                                 Maltepe/İSTANBUL  
  • T : 0850 4660428
  • E : info@icttrendacademy.com.tr