Eğitmenlerimiz & Danışmanlarımız

Aykut SEYREK

Aykut SEYREK Bilişim Teknolojileri Eğitmeni & Danışman

Website: www.icttrendacademy.com.tr

Email: aykut@icttrendacademy.com.tr

1977 İstanbul doğumlu olan Aykut Seyrek, 1996 yılında, Bayrampaşa İTO Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümünde lise öğrenimini tamamlamıştır. Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği, 2000 yılı Lisans mezunudur. 2013 yılında Gaziantep Hasan Kalyoncu (Gazikent) Üniversitesi SBE, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. 

2000-2004 yılları arasında Çanakkale Gökçeada Endüstri Meslek Lisesinde Bilgisayar Öğretmeni ve Bilgisayar Bölüm Şefi olarak görev yapmıştır. 2003-2004 yıllarında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Gökçeada Meslek Yüksek Okulunda bilgisayar dersleri vermiştir. 2004 yılında İstanbul Bayrampaşa İTO Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne tayini çıkmıştır. 11 yıl burada görev yaptıktan sonra, 2015 yılında İstanbul Bağcılar Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine tayini çıkmıştır. Halen bu okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Ağ İşletmenliği ve Siber Güvenlik Atölye Şefi olarak görev yapmaktadır.  

Görev yaptığı kurumlarda Stratejik Plan hazırlama ve Toplam Kalite Yönetimi konularında çeşitli çalışmalar yapmıştır. 2008 yılında Cisco Networking Academy CCNA eğitimlerini tamamlayarak Cisco Netacad CCNA Eğitmeni ünvanını ve 2014 yılında da Cisco ITQ (Instructor Trainer Qualification) Eğitmen Eğiticisi ünvanını almıştır. 2012-2013 yılları arasında proje koordinatörü olarak Leonardo da Vinci-Vetpro projesi kapsamında bir AB projesi yöneterek, AB projesi deneyimine sahip olmuştur. Bu vesileyle birçok AB ülkesini ziyaret ederek network eğitimi ve eğitim sistemleri konusunda çalışmalar yapmıştır.  

2011 yılında, şu an 3700+ ICT Profesyoneli üyesi bulunan Teknolojik Grup ICT Profesyonelleri Platformu ile tanışmış, bu platformda çeşitli faaliyetlere katılmıştır. Şu an Teknolojik Grup ICT Profesyonelleri Platformu Başkanı’dır. Aynı zamanda BT İhracat Grubu, CIO Grup Platformları faaliyetlerinde ve moderasyonunda da görev almakta ve çalışmalar yürütmektedir. Toplamda 5000’e yakın ICT profesyoneli üyesi olan platformlarda networking ve çeşitli faaliyetlerini sürdürmektedir. 

2017 yılında, İstanbul Avcılar Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi konseptinin kuruluşunda yer almış ve Kozmos Yazılım Anadolu Lisesi kuruluşunda ve süreçlerinde Eğitim ve BT konularında desteklerde bulunmuştur.

Aykut Seyrek, aynı zamanda bazı Bilişim STK’larının üyesidir, STK’ların bazı çalışmalarına destek olmakta, çalışma gruplarında yer almaktadır ve bunun yanında, birçok ICT alanındaki fuar ve etkinliklerin organizasyonlarında görev almakta, destek vermektedir. Ve ayrıca 2021 yılı itibariyle ISO 27001 BGYS başdenetçi ünvanını almıştır.

YASAD (Yazılım Sanayicileri Derneği), TÜBİFED (Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu), TÜBİDER (Bilişim Sektörü Derneği) derneklerinin gönüllü danışmanlığını yürütmektedir. Teknoloji Profesyonelleri Derneği üyesi, BiTekDer (Bilgi Teknolojileri Derneği) üyesi / Sicil ve Denetim Kurulu üyesidir. 

Bilişim özelinde bir sosyal sorumluluk projesi olan NAR TANESİ Mentorluk Platformu Yürütme Kurulu üyeliği yapmıştır.

 

İletişim

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Piazza AVM No:69C/222 34846
                                                                                                 Maltepe/İSTANBUL  
  • T : 0850 4660428
  • E : info@icttrendacademy.com.tr