Eğitmenlerimiz & Danışmanlarımız

Doç.Dr Ayben KOY

Doç.Dr Ayben KOY Finans Uzmanı, Eğitmen, Danışman

Website: https://www.icttrendacademy.com.tr/

Email: ayben.koy@icttrendacademy.com.tr

2004 yılında Istanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun olan Koy, finans sektöründe ve diğer sektörlerde 8 yıllık iş hayatının ardından 2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde göreve başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlayan Koy, 2016 yılında İstanbul üniversitesi’nde Türev Piyasalar üzerine yazdığı tez ile Finans alanında Doktor ünvanını alır. Doktora sürecinde ve sonrasındaki yoğun çalışmaları ile 2018 yılında Doçent ünvanını alır.

Türev piyasalar üzerine iki kitap yazan Koy, Finansal ekonometri alanında bir kitabın ortak yazarıdır. Türev piyasalar ve sermaye piyasaları başta olmak üzere finans alanında çok sayıda esere sahiptir. Bilimsel dergi editörlükleri yapmaktadır.

Kurum ve işletmelere finansal yönetim, risk yönetimi gibi finansın çeşitli alanlarında danışmanlık yapan ve eğitimler veren Koy, akademik çalışmalarıyla beraber iş hayatının içinde de yer almaya devam eder. Bilimsel bilgi ile iş hayatındaki tecrübelerinin birbirini desteklemesi yolu ile birikimini öğrencilerine ve sektörlere aktarmaya devam eder.

Özel sektördeki yöneticilik tecrübelerinin üzerine akademide de idari görevler alan koy halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

İletişim

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Piazza AVM No:69C/222 34846
                                                                                                 Maltepe/İSTANBUL  
  • T : 0850 4660428
  • E : info@icttrendacademy.com.tr