Eğitmenlerimiz & Danışmanlarımız

Av. Dilek SALMAN

Av. Dilek SALMAN Attorney at Law, GRC Consultant

Website: https://www.icttrendacademy.com.tr/

Email: dilek.salman@icttrendacademy.com.tr

1978 yılında Yozgat’ta doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Dilek Salman, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ekonomi hukuku alanında tamamlamış ve "Elektronik Haberleşme Endüstrisinde Hakim Durumun Kötüye Kullanılması" konulu Yüksek Lisans tezini yazmıştır.

Profesyonel kariyerine ilk olarak Ernst&Young (Arthur Andersen)’da başlamış, burada Türk Telekom A.Ş.’nin yeniden yapılandırılması projesinde danışmanlık, due diligence ve hisse devir sözleşmelerinde hukuki danışmanlık, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku gibi alanlarda danışmanlık gibi faaliyetlerde bulunmuştur. Ardından Transtürk Holding bünyesine Hukuk Müşaviri olarak katılmış, icra iflas hukuku, ticaret hukuku, sermaye piyasası hukuku alanlarında müşavirlik hizmeti vermiştir.

2003 yılı sonunda Borusan Telekom bünyesine katılmış, burada Hukuk ve Regülasyon Bölüm Müdürlüğü görevini üstlenerek sözleşmeler hukuku, marka patent başvuruları, Düzenleyici Kurum ve Rekabet Kurumu ile ilişkilerin yönetilmesi, şirketin hukuk stratejisinin belirlenmesi ve yönetilmesi gibi alanlarda faaliyet göstermiştir. Bu dönemde Tüm İnternet Derneği(TİD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve TELKODER Denetim Kurulu Başkanlığı rollerini de üstlenerek yerine getirmiştir.

2009 yılında Hukuk ve Regülasyon Bölüm Başkanı olarak Superonline’a katılmış, yine sözleşmeler hukuku, marka patent başvuruları, Düzenleyici Kurum ve Rekabet Kurumu ile ilişkilerin yönetilmesi, şirketin hukuk stratejisinin belirlenmesi ve yönetilmesi sorumluluklarını yerine getirmiş; iş hukuku, sosyal güvenlik hukuku, elektronik haberleşme hukuku, bilişim hukuku, ticaret hukuku, idare hukuku ve ceza hukuku alanlarında sorumluluk üstlenmiştir. Av. Dilek Salman Karadenizli, şu an ICT Trend Academy bünyesinde rekabet hukuku, regülasyon, sözleşmeler hukuku, iş hukuku, uyum yönetimi ve veri koruma hukuku, GRC Danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. ISO 27001, 27701 ve 22301 Başdenetçi sertifikası sahibidir.

Aynı zamanda Legal İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Dergisi Yayın Yönetmen Yardımcılığı’nı yapmaktadır ve Legal Fikri ve Sınai Haklar Dergisi Yayın Kurulu Üyesidir.

Haberiniz Olsun

Eğitimlerden haberdar olmak için lütfen e-posta adresi bırakınız

İletişim

Cevizli Mah. Tugay Yolu Cad. Piazza AVM No:69C/222 34846
                                                                                                 Maltepe/İSTANBUL  
  • T : 0850 4660428
  • E : info@icttrendacademy.com.tr